bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

AK Parti, Aras’ın Bodrum Davetine Tepki Gösterdi

AK Parti, Aras’ın Bodrum Davetine Tepki Gösterdi
dr mehmet aşık

Ak Parti Bodrum ilçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın önceki gün ulusal basına verdiği bir ropörtajda “Her şey kontrol altında. Bodrum’a gelebilirsiniz” açıklamasını eleştirdi ve “Aras, hangi yetkiyle böyle bir çağrıda bulunuyor” diye konuştu.

Ak Parti Bodrum ilçe Başkanı Osman Gökmen yaptığı yazılı basın açıklamasının içeriğinde: “Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Medyascope TV’den Dilek Şen’e konuk olduğu programda, Bodrum’da koronavirüs salgınının kontrol altına alındığını ifade ederek “İlk başta gelmeyin demiştik, çünkü Bodrum’da tüm alt yapısı kış nüfusuna göre planlanmış. Yaz nüfusuna göre salgına yakalansaydık işimiz çok zor olurdu. Şu an her şey kontrol altında. Şu an vatandaşlarımızı Bodruma gelmeleri için bekliyoruz. Umarım bu seyahat kısıtlaması da kalkar, herkes rahatlar” açıklamasında bulunmuştu.” dedi.
Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla tepki göstererek “Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras hangi yetkiyle böyle bir çağrıda bulunabiliyor? Kendisi böyle bir açıklama yapmak için Sağlık Bakanlığı’ndan ya da Muğla Valiliği’nden bir onay almış mıdır?” diye konuştu. .
Ak Parti Bodrum ilçe Başkanı Osman Gökmen’ın açıklaması şu şekilde devam ediyor;
“Değerli Bodrumlular; Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ın dün yapmış olduğu “Bodrum’da her şey kontrol altında. Bir ara gelmeyin demiştik ama o dönemi geçirdik. Vatandaşlarımızı Bodrum’a gelmeleri için bekliyoruz” açıklamasını hayret ve endişeyle dinledik. Daha 5 gün önce, 8 Mayıs tarihinde sosyal medya hesabından aksi yönde açıklama yapan Başkan Aras, ne oldu da 5 gün sonra 180 derece çark ederek böyle bir açıklama yaptı? Devletimiz, Sağlık Bilim Kurulu’nun önerilerini harfiyen dinleyip salgınla amansızca mücadele ederken, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras hangi yetkiyle böyle bir çağrıda bulunabiliyor? Kendisi böyle bir açıklama yapmak için Sağlık Bakanlığı’ndan ya da Muğla Valiliği’nden bir onay almış mıdır? 
Çok net ve açık olarak belirtmek isteriz ki; salgın konusunda normalleşme adımlarını atacak tek yetkili unsur, Devletimizdir. Hem kamu kurumları, hem özel kurumlar, hem biz vatandaşlar Devletimizin koyduğu kurallara harfiyen uymak zorundayız. Her şeyin kontrol altında olduğu konusunda açıklama yapacak tek yetkili merci ise Belediye Başkanı değil, Devletimizin temsilcisi Valiliktir. 
Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ın son günlerde kaçak yapı, çifte standart uygulamaları gibi haberler yüzünden canının çok sıkkın olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bu yüzden de gündem değiştirmek için bir çaba içinde olduğunu görüyoruz. Ama gündem değiştirmek için halkın sağlığıyla oynayacak açıklamaları kabul etmemiz mümkün değildir. Kimse kendini Devletten üstün görmeye kalkmasın. Herkes ağzından çıkan lafı bir değil, bin defa düşünerek etsin. 
Değerli Bodrumlular, sizlerden ricamız salgınla mücadele günlerinde sadece Devletimizin yetkili kurumlarının açıklamalarını dikkate alın. Devletimizce onaylanmamış hiçbir çağrıyı dikkate almayın. Aksi takdirde salgınla mücadelemiz sekteye uğrar ve özlediğimiz günler bize daha da uzaklaşır.”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ