bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

AHMET ARAS’TAN KÜLTÜR SANATA BİR KATKI

AHMET ARAS’TAN KÜLTÜR SANATA BİR KATKI
REKLAM ALANI
Hazırlıkları yaklaşık dört yıldır süren “Ekolojik Yaşam Kültür Sanat Köyü Projesine bir destek de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan geldi.
Kasander Gönüllüleri(Karya Sanat Emekçileri Derneği) adına Dr.Taner Uysal’ın başlattığı, Bodrum Adanalılar Derneği ve birçok Sivil Toplum Kuruluşunun destek verdiği, arazi tahsisinin yapıldığı proje için gönüllülerle birlikte arazide incelemelerde bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, projeyi destekleyeceklerini söyledi.
Başkan Yardımcısı Turgay Kaya’nın da katıldı incelemede, arazinin bu projeye çok uygun olduğuna dikkat çeken Aras, Bodrum’un artık magazin sayfalarında değil bu projelerle kültür sanat sayfalarında yer alması gerektiğine dikkat çekerek, projede emeği geçenlere teşekkür etti.
20 yaşam ünitesiyle birlikte çok amaçlı sosyal tesisin yer alacağı köyde, ekolojik üretim yapılacak, 25 branşta kültür sanat atölye çalışmaları, uluslararası etkinlikler gerçekleştirilecek.
Bir hayırsever tarafından 9 bin metre kare arazinin 49 yıllığına tahsis edildiği yaşam köyünde, geçmişte ülkemizin kültür sanat yaşamına katkı sunmuş,  topluma mal olmuş değerler ücretsiz yararlanabilecekler.
Yüzde 90 doğal malzemeyle yapılan köyde, bölgenin kırsal alanda yaşayan kadınların istihdamı ve ekonomiye katkıları hedeflenecek.
Böylelikle tarımsal üretim ve el sanatlarının  gelişmesine destek sağlanmış olacak.
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ