bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Ahmet Aras’ın ilk ziyareti Sağlık Vakfı’na

Ahmet Aras’ın ilk ziyareti Sağlık Vakfı’na
REKLAM ALANI

Pazar günü yapılan yerel seçimlerde Bodrum Belediye Başkanlığını kazanan Ahmet Aras, mazbatasını almadan önce katıldığı ilk organizasyon 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Bodrum Engelliler Sağlık Vafkı’nda düzenlenen etkinlik oldu.

Turgutreis’teki Zeyyat Mandalinci İlköğretim Okulu öğrencileri ile vakıf öğrencilerinin katıldığı afiş boyama etkinliğinde çocukların mutluluğuna ortak olan Başkan Aras, minik öğrencilerle birlikte vakfın bahçesine sardunyalar dikti, günün anısına hazırlanan afişe el izini bıraktı.

Otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizmden kaynaklanan sorunlara çözüm bulmak amacıyla  BM tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilen bu anlamlı günde, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nı ziyaret eden Ahmet Aras, burada Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya ve Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi gönüllüleri, vakıf öğrencileri ve veliler tarafından karşılandı.

Zeyyat Mandalinci İlköğretim miniklerinin de hazır bulunduğu etkinlikte, Başkan Ahmet Aras ve CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, çocuklarla birlikte bahçeye sardunya çiçekleri dikti. Başkan Ahmet Aras, “Bodrum’u çiçek gibi yapacağız, kollarımızı sıvadık” diye konuştu. Aras, Bodrum çarşısında da begonvil dağıtımına başladıklarını belirterek “Bodrum’a gelen misafirlerimiz bu sezon sürprizle karşılaşacak” diye konuştu.

Gönüllüler, vakıf yöneticileri ve minik öğrencilerle ayrı ayrı sohbet eden Aras, daha sonra “Otizm Farkındalık Günü” için oluşturulan özel afiş için elini boyadı ve afişe el izini bastı. Bodrum’da engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak ve her yaştan engelli bireyin toplumla iç içe, bir arada yaşamasını sağlayacak projeleri adım adım hayata geçireceklerini belirten Ahmet Aras, şunları söyledi;

“Otizmli ve diğer dezavantajlı bireylerimizin Bodrum’da, önyargı ve ayrımcılığa maruz kalmadan daha iyi ve huzurlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamak hem belediye olarak bizim, hem de tüm vatandaşlarımızın görevidir. Bodrum’da, engelli çocuklarımızın hayata karışmasını sağlayan ve onların üreten, bağımsız birer birey olarak yaşamlarını sürdürmesine imkan tanıyan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na, gönüllülerine ve vakfımıza sahip çıkan tüm yardımsever dostlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bundan sonra da tüm zorlukları, tüm engelleri hep bir arada aşmaya devam edeceğiz”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ