bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Ahmet Aras Hakkında Başsavcılık İnceleme Başlattı…

Ahmet Aras Hakkında Başsavcılık İnceleme Başlattı…
pisisoft

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın başkan olmadan önce kiraladığı Bodrum Belediyesine ait mülk hakkında yapılan haberlerin ardından iddialarla ilgili inceleme başlattı.

Geçtiğimiz hafta Sabah Gazetesi’nde yer alan haberde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın 2013 yılında belediyeden kiraladığı arsaya bistro bar yaptığı, hukuksuz yapı kayıt belgesi çıkardığı, araziye kaçak yapı diktiği gibi çeşitli iddialar yer almıştı.

Başkan olunca kamu malının üzerine çökmekle suçlanan Belediye Başkanı Ahmet Aras,  “Aras Yahşi Mahallesi’nde dönemin Ortakent Belediyesi’nce Yahşi Yelken Kulübü olarak yapılan yeri, daha sonra tek belediyeye dönüşen Bodrum Belediyesi’nden encümen kararıyla kiraladı.

Haberde; İmar planında yeşil alan park olarak görünen alan, Kefi Yelken Bistro Bar olarak tarafından işletilmeye başlandı. 2019’da CHP’den Bodrum Belediye Başkanı seçilen Aras işletmeyi devam ettirdi. Böylelikle hem belediye başkanı oldu hem de belediyenin kiracısı” gibi ifadeler yer almıştı.

Sabah Gazetesi’nde yayınlanan bu haber üzerine, dile getirilen iddiaların doğru olup olmadığı ile ilgili olarak Bodrum Cumhuriyet Başavcılığınca inceleme başlatıldığı öğrenildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ