Ahmet Aras: “Bodrum son 40 yıldır çok hoyrat kullanıldı”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum’u sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yöneteceklerini söyleyerek “Seçenler kadar seçmeyenlerin de hak sahibi olduğu bir belediyecilik” vaat ediyorum” dedi.

Ahmet Aras, Belediye’nin her anlamda şeffaf olacağını belirterek “Bodrum için yapılması gereken neyse birlikte karar vereceğiz. Vatandaş tarafından her zaman denetlenebilen ve bilgi alınabilen bir belediye oluşturacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’daki Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, meclis üyesi adaylarıyla birlikte katılan CHP Adayı Ahmet Aras, “1 Nisanda göreve geldiğimiz taktirde, Bodrum’u sivil toplum örgütlerimizle ve ortak akılla yöneteceğiz” dedi.

Bodrum son 40 yılda hastalıklı bir büyüme yaşadı

Bodrum’un son 40 yıldır çok hoyrat kullanıldığını ve hastalıklı bir büyüme yaşadığını söyleyen Aras, “Bu gelişmede ne yazık ki her birimizin parmağı var. Bodrum’un artık kaybedecek bir dakikası bile kalmadı. Size mucizeler vaat etmiyorum. Ancak inanın yapacak çok güzel işlerimiz var. Hiçbir şey için geç değil. Sizin desteğiniz ve katılımınızla, Bodrum’u bu gidişattan kurtarabileceğimize yürekten inanıyorum” diye konuştu.

“Ben yaptım oldu” zihniyeti olmayacak

Proje üreten, vizyonu geniş, dünyaya açık, genç ve dinamik bir ekiple yola çıktığını anlatan Aras, “Bodrum 1 Nisandan sonra demokratik, katılımcı bir anlayışla yönetilecek ve bunun şahidi de sivil toplum kuruluşları olacak.”ifadelerini kullandı.

Aras, “Yetki alırsak hiçbir kararımız tek taraflı, tek adamın yaptığı gibi olmayacak. Gece yatıp sabah bir kararla uyanmayacağız. Bundan sonra Bodrum’da her şey her platformda tartışılacak. Ben yaptım oldu zihniyeti asla olmayacak. Her konuda demokrat, eşitlikçi, özgürlükçü bir yönetim anlayışı vadediyorum” dedi.

Her aşamada şeffaf belediyecilik

Bodrum Belediyesi’nin her kararının, her ihalesinin ve her gelir-giderinin halkın gözü önünde olacağının sözünü veren Ahmet Aras, “Hiçbir şey kapalı kapılar ardında yapılmayacak. Her kuruşun nereye harcandığının hesabını verecek, denetime açık ve tümüyle şeffaf bir belediye göreceksiniz.”

Ahmet Aras “Değişim tabandan başlar. Demokrasi de tabandan başlar. Bizler demokrasiyi önce Bodrum’dan başlatacağız” vurgusu yaptı.

Cevat Şakir’de coşkulu karşılama

CHP Adayı Ahmet Aras, aynı gün Cevat Şakir Mahallesi sakinleriyle buluştu. Tam anlamıyla coşkunun hakim olduğu mahalle toplantısında çiçekler karşılanan Aras bir ara omuzlara alınarak halkı selamladı.

Aras, Bodrum halkının bu sevgisine layık olmak için var gücüyle çalışacağını söyledi. Adeta miting havasında gerçekleşen toplantıda engelli bir asker emeklisi vatandaş söz alarak belediye işletmelerinde dezavantajlı gruplar için kolaylaştırıcı uygulamalar beklediklerini dile getirdi.

CHP’li Aras “Belediyenin, özellikle engelli yurttaşlarımız için farklı bir hizmet anlayışı olmak zorunda. Bu konuyu inceleyeceğim ve sizlere layık bir standarda ulaşmasını sağlayacağım” yanıtını verdi.

leave a reply