bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

8 Ay, 8 Okul, 8 Kitap Projesi İmzalandı

allkaria

Müze, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı kapsamında, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi arasında “8 Ay, 8 Okul, 8 Kitap” projesiyle ilgili işbirliği protokolü imzalanmıştır. Halikarnas Balıkçısı Forumu işbirliğiyle oluşturulan Bodrum Deniz Müzesi eğitim programıyla hedeflenen, çocuklara etkili bir müze deneyimi yaşatarak “müzede öğrenme” yöntemleriyle, okumayı sevdirmek, Halikarnas Balıkçı’sını tanıtmaktır.
Bodrum Yarımadası’nda bulunan okulların katılımıyla gerçekleşecek projede, her ay farklı bir okulla, farklı bir Halikarnas Balıkçısı kitabı işlenecektir. Her bir program, öğretmenler/araştırmacılar/yazarlar/sanatçılardan oluşan konuşmacıların katılımıyla gerçekleşecektir.
Emekli Türkçe öğretmeni ve Halikarnas Balıkçısı Forumu Temsilcisi Hatice Yücel proje liderliğinde ve Bodrum Deniz Müzesi müdürü Selen Cambazoğlu koordinasyonunda ilerleyen projenin amaçları arasında, Halikarnas Balıkçısı’nı ve çok yönlü kişiliğini tanıtmak, hatırlatmak, yaşatmak; Çocuklar ve müzeler arasında bağ kurmak; Müze ve müze koleksiyonlarının bilinirliğini arttırmak; Çocukların kitaplarla ve okumayla olan bağlarını güçlendirmek, yazma becerilerini geliştirmek ve çocuklara çevre ve sanat bilinci vermek vardır.
7.8.9.10. sınıf öğrencilerinin hedef kitle olduğu proje için, Bodrum Yarımadası’nda bulunan okulların davet edilmesi sonucu belirlenecek 8 veya daha fazla okulun katılımı beklenmektedir.
Proje başlangıcında pilot okul olarak Merkez Turgut Reis Ortaokulu müzede ilk okul grubu olarak yer almışlardır. 7. sınıflardan oluşan 44 kişilik öğrenci grubu, yazar İnci Gürbüzatik eşliğinde “Mavi Sürgün” kitabını işlemişlerdir. Bodrum’un tarihi, antik yerleşimler ve daha birçok konu hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerin “ müzede öğrenme” deneyimiyle, eğitim süreçlerine katkı sağlanmıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Deniz Müzesi aracılığıyla okullara projeyle ilgili duyurular yapılmıştır. Katılım sağlamak isteyen okulların, müze yönetimi ile bağlantıya geçmeleri gerekmektedir. Okulların ve müze yönetiminin koordinasyonuyla oluşturulacak programa çok fazla sayıda okulun katılımı beklenmektedir.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ