bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

RUS KÜLTÜR GÜNLERİ BAŞLIYOR

RUS KÜLTÜR GÜNLERİ BAŞLIYOR
bodrumolay
Geleneksel hale gelen «Rus Kültür Günleri» Festivali’nin 3.’sü bu yıl Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı Moskova Temsilciliği’nin işbirliği ve «Vaş Bodrum» (www.bodrum.com.ru) Rusça Bilgilendirme Portalı medya desteğiyle 12-14 Ekim tarihleri arasında organize edilecektir.
Bu yıl Festivalin programında kültür ve eğlence etkinliklerinin yanı sıra iş çevrelerine yönelik İş Konferansı düzenlenecek. Turizm, yatçılık ve gayrimenkul sektörlerini temsil eden uzmanlar, Ankara Büyükelçiliği’nden diplomatlar Konferansa davetliler arasındadır.
Festivalin programı kapsamında Rus Sinemacılığının Altın Fonu’ndan bir Rus filmi gösterilecek, Bodrum İskele meydanında kurulacak standlarda Rus folklor dans gösterisi eşliğinde Rus ve Türk mutfağından özel yemekler Bodrum’luların beğenisine sunulacaktır.
Festivalin programı:
 12 Ekim, Isis Hotel Bodrum Konferans Salonu; «Bodrum’u Rusça Konuşan Ülkelerde Tanıtım» İş Konferansı düzenlenecek. Turizm, yatçılık ve gayrimenkul sektörlerini temsil eden davetli uzmanlar Konferansa katılıp Rusya-Türkiye iş ilişkilerini geliştirmek isteyen Bodrum’un iş dünyası temsilcileri ile Rusya piyasasında iş deneyimlerini paylaşacaklar;
 12 – 14 Ekim, Oasis Bodrum AVM; «Rusya ve Ukrayna’da tatil ve seyahat» temalı turizm sergisi; Rusya ve Ukrayna’dan tur operatörleri geniş kapsamlı bilgi ve programları sunacak; gezginlerin isteğine göre bireysel tur programları teklif edilecek;
 12 – 14 Ekim, Oasis Bodrum AVM; Sergi ziyaretçileri, geleneksel Rus halk el sanatları, tarihçeleri ve işçilik tekniklerini tanıma fırsatına sahip olacaklar. Etkinlik süresince ahşap üzerinde oymalar, seramikler ve tekstil, el yapımı süslemeler ve elbette meşhur Rus «Matryoşkalar» sergilenecektir. Festival günlerinde özellikle çocuklar için Matryoşka boyama eğitimi verilecek.
 13 Ekim, Minos Restaurant, Yalıkavak; Rus Sinemacılığının Akşamı kapsamında Altın Fonu’ndan «Mosfilm» stüdyolarında 1977 yılında üretilen ve günümüzde de popülerliğini korumaya devam eden “Ofis Romanı” filmi gösterilecek.
Yönetmen: Eldar Ryazanov
Festivalin son gününde Bodrum İskele Meydanında kurulacak standlarda, geleneksel Rus ve
Ukrayna mutfağından özel yemekler, Rus sanatçılarının el yapımı hatıra ürünleri katılımcıların beğenisine sunulacak. Eğlence programı kapsamında Rus dans grubu sahneye çıkacaktır.
Tüm etkinliklere giriş serbesttir.
Daha ayrıntılı bilgi: +90 549 511 06 00
Medya desteği: «Vaş Bodrum» İnternet Portalı, www.bodrum.com.ru
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ