bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

5. Bodrum Sanat Çalıştayı Bitti

5. Bodrum Sanat Çalıştayı Bitti
REKLAM ALANI

5. Bodrum Sanat Çalıştayı’nda, kadına yönelik şiddete de dikkati çekmek için canlı performans gerçekleştiren ikisi yabancı 40 ressam, Bitez’deki Manuela Hotel bahçesinde yaptıkları 40 eseri Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesine hediye edeceklerini açıkladılar.
Sanat çalıştayına katılanlara sertifikalarını veren İzmir Seba Sanat Galerisi sahibi Seba Uğurtan, “Otel bahçesinde bir araya gelen farklı illerin katılımcı ressamları, çeşitli boya ve teknikler kullanarak, kadın temasının öne çıkardılar. Çalışmalarını tuvallere yansıttılar. Yaptıkları eserlerini de hiç bir para beklemeden Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesine hediye ettiler. Hepsine çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir hafta geçirdik Manuela hotel’de. Sanata değer veren Manuela Hotelin sahibi Oktay Baştürk’e çok teşekkür ederiz. Bizi burada çok iyi ağırladılar.” dedi.
Bodrum Devlet hastanesi yetkililerini de Çalıştaya davet ettiklerini, ancak kimsenin ilgilenmediğini söyleyen çalıştay organizatörü Seba Uğurtan, “Bu yapılan eserler, Bodrum Devlet Hastanesinde yatan hastaların odalarını da süsleyebilirdi. Ancak Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileri, Bodrum’a kadar gelip bizimle ilgilendiler. İnşallah Önümüzdeki yıllarda Bodrum Devlet Hastanesi yöneticileri yaptığımız çalışmayı kaale alırlar” diye konuştu.
Manuela hotelin sahibi Oktay Baştürk, sanatçılara, gelecek yıl kendilerine daha iyi bir çalışma ve sergi alanı sunacakları sözünü verdi.
Sırbıstandan ve Almanya’dan gelen 2 yabancı, 38’i Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sanatçılardan oluşan Sanat Çalıştay’ına katılan sanatçılar, Bodrum’da güzel çalışma imkanı bulduklarını, önümüzdeki yıl mutlaka tekrar gelecekleri sözünü vererek otelden ayrıldılar.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ