4 zanlıdan 2’si tutuklandı

0

İtalyan Katolik Kilisesinin Rahibi Andrea Santoro’nun katili Oğuzhan Akdin ve ağabeyi Alparslan Akdin’e, Bodrum’da düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 4 zanlıdan 2’si tutuklandı.
Bodrum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen E.D. ve S.K’yi, başka kişiler adına kiraladıkları otomobille geldikleri Antalya’da yakaladıktan sonra, kız arkadaşları B.A. ve Y.U’yu da “suçluyu kayırma” ve “suçu bildirmeme” iddiasıyla gözaltına aldı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, özel harekat ekipleri eşliğinde zırhlı polis aracıyla adliyeye getirildi. Üzerlerinde çelik yelek olduğu gözlenen zanlılar, adliyeye girdikten sonra özel harekat polislerinin, bahçede yoğun güvenlik tedbiri alması dikkati çekti.
Savcılıktaki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen zanlılardan E.D. ve S.K. “kasten yaralama” iddiasıyla tutuklandı, B.A. ve Y.U. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Trabzon’daki İtalyan Katolik Kilisesinin Rahibi Andrea Santoro’yu 5 Şubat 2006’da öldürmekten 18 yıl 10 ay hapse çarptırılan ve 2 yıl önce tahliye edilen Oğuzhan Akdin ile ağabeyi Alparslan Akdin’in, Bodrum ilçesi Ortakent-Yahşi Mahallesi Ali Kelle Ormanı civarında silahlı saldırıya uğramasına ilişkin soruşturma başlatılmış, saldırıyla ilgili E.D. ve S.K. Antalya’da yakalanmış, kız arkadaşları B.A. ve Y.U. da “suçluyu kayırma” ve “suçu bildirmeme” iddiasıyla gözaltına alınmıştı.
Sağlık ekiplerince ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılan iki kardeşten Alparslan Akdin’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilmişti. Alparslan Akdin, geçen yıl Gümbet Mahallesi’nde tartıştığı bir kişiyi tabancayla yaralamaktan tutuklanmış, daha sonra serbest bırakılmıştı.

Paylaş
Önceki İçerik“Yaban domuzları Bodrum’un özgür yaşamına ayak uydurdu”
Sonraki İçerikYeni yazdığı şiir kitabını Başkan Kocadon’a hediye etti 
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here