3 bin metrede Türkiye ikinciliği geldi

Türkiye Masterlar Salon Atletizm Şampiyonası

Türkiye Atletizm Federasyonu ve İstanbul İl Temsilciliği tarafından  İstanbul’da düzenlenen Türkiye Masterlar Salon Atletizm Şampiyonasında 1500 m’deki 1’ciliğin ardından 3000 m’de ikincilik geldi. Bodrumlu atletler iki günde 8 altın, 3 gümüş madalya kazandı ve bir Türkiye Rekoru kırdı. 1500 m’de Türkiye Şampiyonluğu geldi.

İstanbul’da cumartesi ve Pazar günleri  düzenlenen Türkiye Masterlar Salon Atletizm Şampiyonası’na Bodrum’dan katılan İzmir Atletizm Kulübü lisanslı sporcuları ikinci günde yarışmaların tamamında madalya kazandı.

3000 metrede Yaşar Anter 2’inci olurken, Beden Eğitimi Öğretmeni Erol Kaplan’da 3000 metrede ikincilik elde etti. 200 metre yarışmalarında ise Fatma Anter, annesi Fehime Özkan ve Nursel Çakmak  1’inci olarak altın madalya kazandı.

Fehime Özkan 60 metrede yeni Türkiye Rekoru’nun sahibi oldu. Atletler iki gün süren yarışmalarda toplam 8 altın, üç gümüş madalya kazandı 1 Türkiye rekoru kırdı.

Bodrumlu atletler 9 Şubat tarihinde Antalya’da düzenlenecek Manavgat Ultra Maratonu’nda 12 km ve 37 km’de mücadele edecekler.

leave a reply