2,5 milyon liralık dolandırıcılık iddiası

Bir emlakçının ihbarı üzerine harekete geçen polis, İzmir ve Manisa'da yaşayan iki yaşlı kız kardeşe ait arsaların farklı kişilere sahte belgelerle satıldığını belirledi.

0
26
Muğla'nın Datça ilçesinde 5 parsel arsayı sahte belgelerle 5 kişiye 2,5 milyon liraya sattıkları iddiasıyla 8 şüpheli gözaltına alındı. ( Demet Geremeli - Anadolu Ajansı )
Muğla’nın Datça ilçesinde 5 parsel arsayı sahte belgelerle 5 kişiye 2,5 milyon liraya sattıkları iddiasıyla 8 şüpheli gözaltına alındı. ( AA )

Datça’da ilçesinde 5 parsel arsayı sahte belgelerle 5 kişiye 2,5 milyon liraya sattıkları iddiasıyla 8 şüpheli gözaltına alındı.

Datça’da bir emlakçının ihbarı üzerine harekete geçen polis, İzmir ve Manisa’da yaşayan iki yaşlı kız kardeşe ait arsaların 31 Ocak, 3 ve 8 Şubat’ta farklı kişilere sahte belgelerle 2,5 milyon liraya satıldığını belirledi.
Ekipler, arsaları sahte belgelerle sattıkları ileri sürülen şüpheliler F.T. (58) ile Z.D’yi (56) İstanbul’da, M.A. (67), M.A, M.A, H.G, T.İ, D.Y’yi Ankara’da gözaltına aldı. Datça’ya getirilen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.Olayla ilgili 6 şüphelinin daha arandığı belirtildi.

Paylaş
Önceki İçerikDevrilen Midibüs sahibine hapis
Sonraki İçerikAteş “Cumhurbaşkanımıza en büyük hediye seçimi kazanmak”
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here