2. Bodrum Bisiklet Turu

1

Bodrum’da, bisiklet kullanımını ve spor yapmayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen Bodrum Bisiklet Turu’nda, 182 katılımcı, ilçeyi bisikletle gezecek.
Bodrum Bisiklet Kulübün (BBK) tarafından organize edilen etkinliğin ikincisi, farklı illerden 182 bisikletlinin katılımıyla başladı. Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayan organizasyonda katılımcılar, Bodrum’un doğal güzelliklerini pedal çevirerek turlayacak.
Turun ilk günüde katılımcılar, geçtikleri bölgelerde bulunan tarihi yerleri de ziyaret etti. İlk ziyaretlerini Myndos Kapısı kalıntılarının bulunduğu alana gerçekleştiren katılımcıların, oldukça keyifli oldukları görüldü.
Turun başlangıcında kısa mesafe bisikletlilere eşlik eden Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bisikletlileri ilçede misafir etmekten mutluluk duyduklarını söyledi.
BBK Başkanı Emrem Yılmaz da etkinliğin, Bodrum’u tanıtmak, bisiklet kullanımını ve spor yapmayı teşvik etmek amacıyla düzenlendiğini vurguladı.
Turun iki gün süreceğini anlatan Yılmaz, “İlçenin farklı yönlerinde sürüş yapacaklar. Üçüncü gün ise tekne turuyla etkinlik tamamlanacak. Yaklaşık 120 kilometrelik tur olacak.” dedi.
Katılımcılar da Bodrum’da olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Paylaş
Önceki İçerikTrafodaki hırsızlık girişimi yangın çıkardı
Sonraki İçerikMotosikletiyle çarptığı kamyonetin kasasına düştü
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here