bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

100’üncü yılda Ata’nın izinden gidecekler

pisisoft

Türk bayraklı, 2002 doğumlu Bavaria 44 Tutkumm teknesiyle yola çıkacak Bilgisayar Programcısı Kaptan Neşe Hasipek, İstatistikçi Ceyda Güleçyüz ve Y. Şehir Plancısı Şule Kükrer, son kara hazırlıklarını da tamamladı.

Deniz Kuvvetlerinin, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılında hazırladığı anma programına Bodrum’dan tek uzun seyir yapan kadın ekip olarak katılacak.

Deniz Tutkusu Seyirde Yine Vira Bismillah

Tutkumm teknesi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılında “Sözde değil Özde İzindeyiz“ Barış Seyri, 23 Nisan 2019 sabahı saat 10.00’da Milta Bodrum Marina’dan başlıyor.

Tutkumm teknesinde buluşan üç kadın yelkenci, 70 günlük Bodrum – Samsun – Karadeniz Barış Seyri için, 23 Nisan salı sabahı saat 10.00’da Milta Bodrum Marina Fener’de ‘Vira Bismillah’ diyor.

Marinadan tekneler eşliğinde yolcu edilecek ekibe, kadın yelkenciler de eşlik ediyor. Sosyal medyada deniztutkususeyirde adresinden günlük yayın yapacak ekip, 70 günde 35 liman uğrağıyla iki bin 300 mil yelken yapacak ve Yurtta Barış Dünyada Barış mesajını vermeye devam edecek.

Doğaya, denize, yelkene, barışa tutkun kadınların büyük desteğini kazanan Tutkumm ekibi,
konaklayacağı 35 limanda kadın yelkenciler tarafından karşılanacak. Limanlarda Barış Seyri
sunumlarını yapacak.

Kendilerine gösterilen büyük ilgiden cesaret ve güç aldıklarını söyleyen Kaptan Neşe Hasipek, Bodrum-Samsun-Karadeniz Barış seyrini şöyle anlattı:”Yurtta barış, dünyada barış ilkesiyle Bodrum’dan yelken açarak Samsun ve Hopa’ya kadar gideceğiz. İki bin 300 millik seyrimizde 35 durağımız olacak: Didim, Kuşadası, Çeşme, Dikili, Burhaniye, Bozcaada, Çanakkale, Kemer Koyu, Marmara Adası, İstanbul Win, İstanbul Kalamış, Şile, Kefken, Ereğli, Amasra, Cide, İnebolu, Helaldi, Sinop, Yakakent, Samsun, Ünye, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa. Aynı rota ile dönüşte Çanakkale’den Midilli, Sakız, Sisam, Lipsi, Kalimnos adalarına uğrayarak Eylül ayında gerçekleştireceğimiz Türk-Yunan Kadınları Barış Seyrimiz için çalışmalarımızı yaparak 1 Temmuz da Bodrum’da olacağız.”

Tutkumm ekibi Deniz Kuvvetleri’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılında hazırladığı anma programına Bodrum’dan uzun seyir yapan tek kadın ekip olarak katılacak.

Adriyatik ve Akdeniz-Kıbrıs seyri sonrasında, bu yıl  çekirdek ekipte değişik etaplarda yirmiden fazla kadın yelkenci de Tutkumm’a eşlik edecek. Kadınlar olarak yelkenle barış çağrısı yapmaya devam edeceklerini işaret eden Hasipek, Kadınların gücünü ve üretkenliğini denizde de göstermek istediklerini vurguladı.

Tutkumm ekibinin Barış seyrine; Milta Bodrum Marina ve Başarı Sigorta Hakan Zorlu sponsor desteği veriyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ