bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

16 kulüpten 158 sporcu havanın düzelmesini bekliyor

pisisoft

Muğla‘nın Bodrum ilçesinde Türkiye Yelken Federasyonunun (TYF) düzenlediği Kış Kupası Yelken Yarışları’nda, beş sınıfta mücadele başladı.

Turgut Reis Yelken Kulübünün ev sahipliğinde 420, 470 ile rüzgar sörfünde RS:X, Techno 293 ve RS:One sınıflarında gerçekleştirilen yarışlarda 16 kulüpten 158 sporcu mücadele ediyor.

Turgut Reis açıklarında başlayan yarışlarda rüzgarın hızının artması ile sporcular zaman zaman zor anlar yaşadı. Saatteki hızı 40 kilometreye ulaşan rüzgarın yanı sıra etkili olan yağış nedeniyle yarış komitesi sporcuları karaya gönderdi.

Kıyıya dönüşte güçlük çekenlere, botlardaki TYF görevlileri ve antrenörleri yardımcı oldu.

İlk gün mücadelesinde sadece Techno 293 sınıfı 13 ve 15 yaş altı kategorisinde yarışlar tamamlanabildi. Diğer yarışlar olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Yarış tamamlanan Techno 293 13 yaş altı kategorisinde Turgut Reis Yelken Kulübünden Ümit Kayra Kulavuz, 15 yaş altı kategorisinde ise Megapol Yelken ve Windsurf Kulübünden Mert Özgü ilk sırada yer aldı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Türkiye Yelken Federasyonunun (TYF) düzenlediği Kış Kupası Yelken Yarışları’nda, beş sınıfta mücadele başladı. Sörf sınıfları başhakemi ve TYF İzmir İl Temsilcisi Önder Tosun (fotoğrafta), (Anadolu Ajansı )

“Kendimi dalgaların üstünde süzülmüş gibi hissediyorum”

Sörf sınıfları başhakemi ve TYF İzmir İl Temsilcisi Önder Tosun,  hava muhalefeti nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması için yarışların iptal edildiğini kaydetti. İki kategoride yarışın tamamlandığını belirten Tosun, denizde sporcuların güvenliğini sağlamak için çaba harcadıklarına söyledi.

Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Yelken Kulübü’nden Efe Çelikel yaptığı açıklamada, denize ilk açıldıklarında yarış için hava şartlarının uygun olduğunu ancak rüzgarın hızının birden artması ile karaya döndüklerini belirtti.

İptal olan yarışlara dikkati çeken Megapol Yelken ve Windsurf Kulübünden Adahan Topal, rüzgar sörfünün eğlenceli olduğunu ifade ederek, “Çok hızlı gidince kendimi dalgaların üstünde süzülmüş gibi hissediyorum.” dedi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Türkiye Yelken Federasyonunun (TYF) düzenlediği Kış Kupası Yelken Yarışları’nda, beş sınıfta mücadele başladı. Megapol Yelken ve Windsurf Kulübünden Adahan Topal (fotoğrafta), rüzgar sörfünün eğlenceli bir spor olduğunu söyledi. ( Osman URAS – Anadolu Ajansı )

17 yaş altı kategorisinde mücadele eden Göztepe Windsurf Şubesi’nden Bahar Savcu ise “Yarışlarda iddialıyım. Rüzgar sörfü eğlenceli, adrenalinli, güzel. Dalgaları, denizi rüzgarı hissetmek, onunla beraber bir şeyler yapıyor olmak insana çok güzel bir his veriyor.” ifadelerini kullandı.

Milli takımlara seçme kriterinde olan yarışlar 2 Şubat Cumartesi günü tamamlanacak. Aynı gün dereceye girenlere düzenlenecek törenle kupaları verilecek ve organizasyon sona erecek.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ