15 YILLIK SAHTE DİŞ HEKİMİ

MİLAS’TA sahte diploma ile 15 yıldır sahte diş hekimliği yaptığı belirlenen Mehmet K. (40), jandarmanın düzenlediği operasyonla suçüstü yakalandı. Şüphelinin muayenehaneye dönüştürdüğü evinin, hijyen koşullarından uzak bodrum katındaki alet ve malzemelere el konuldu.

Bir ihbarı değerlendiren Selimiye Jandarma Komutanlığı ekipleri, evli ve 2 çocuk babası Mehmet K.’nin, sahte diploma ile diş hekimliği yaptığını belirledi. Bunun üzerine Mehmet K.’nin Milas’a bağlı kırsal Selimiye Mahallesi, Demek Sokak’taki evine geçen 16 Aralık’ta operasyon düzenlendi. Evinin, muayenehaneye dönüştürdüğü bodrum katında, bir hastanın dişini çekerken suçüstü yakalanan Mehmet K., gözaltına alındı. Şüphelinin kullandığı hijyen koşullarından uzak bodrum katındaki alet ve malzemelere Milas Sağlık Grup Başkanlığı tarafından görevlendirilen bir diş hekimi nezaretinde yapılan inceleminin ardından el konuldu.

Jandarmada ifade veren Mehmet K., “İki yıllık Ağız ve Diş Sağlığı Program’ından mezun olduktan, uzman doktorların yanında çalışıp tecrübe edindikten sonra hastalara yardımcı olmak için muayenehane açtım” dedi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartı konularak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

MUGLA'NIN MILAS ILCESINDE, SAHTE DIPLOMA ILE 15 YILDIR SAHTE DIS HEKIMLIGI YAPTIGI BELIRLENEN 40 YASINDAKI MEHMET K. (FOTOGRAFTA), JANDARMANIN DUZENLEDIGI OPERASYONLA SUCUSTU YAKALANDI. SAHTE DIS HEKIMININ MUAYENEHANE DONUSTURDUGU EVININ HIJYEN KOSULLARINDAN UZAK BODRUM KATINDAKI ILKEL ALET VE MALZEMELERE EL KONULDU.(FOTO: MILAS / DHA)

MUGLA'NIN MILAS ILCESINDE, SAHTE DIPLOMA ILE 15 YILDIR SAHTE DIS HEKIMLIGI YAPTIGI BELIRLENEN 40 YASINDAKI MEHMET K., JANDARMANIN DUZENLEDIGI OPERASYONLA SUCUSTU YAKALANDI. SAHTE DIS HEKIMININ MUAYENEHANE DONUSTURDUGU EVININ HIJYEN KOSULLARINDAN UZAK BODRUM KATINDAKI ILKEL ALET VE MALZEMELERE EL KONULDU.(FOTO: MILAS / DHA)

leave a reply