13 Gün Sonra Yaşamını Yitirdi!

Bodrum’da 14 Ağustos günü Eskiçeşme Mahallesi Büyük İskender Caddesi üzerinde yaşanan silahlı saldırıya uğrayan Ahmet Atik, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 

Gümbet Barlar Sokağı’ndaki bir gece kulübünden çıkan Ahmet Atik ile yanındaki bir kişi, Büyük İskender Caddesi’ndeki evlerine girecekleri sırada, silahlı saldırıya uğradı.  Olayda bir kurşun Ahmet Atik’in arkadaşının topuğuna isabet ederken, diğer yaralı Ahmet Atik’in ise sırtına isabet etti. Yaralılar ilçedeki hastanelere kaldırıldı.
Olaydan sonra harekete geçen polis ekipleri saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişileri yakalamak için çalışma başlattı. Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince yürütülen çalışma neticesinde olayı gerçekleştiren B.Ç. isimli şahıs yurtdışına çıkmak isterken İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda yakalandı. Olaya adları karışan diğer şüpheliler H.N.U, O.P. ve H.A. Bodrum’un farklı mahallelerinde evlerinde eş zamanlı operasyonla yakalandı.
Ele geçen şahısların oturdukları yerlerde, araç ve üzerlerinde yapılan aramada 3 adet ruhsatsız tabanca, 70 adet fişek, 10 adet el telsizi ele geçirildi.
Şahıslar 18 Ağustos günü emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildikleri mahkemece, ‘Ateşli silahla öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti..
Silahlı saldırıda ağır şekilde yaralanan Ahmet Atik, tedavi gördüğü özel hastanede kurtarılamadı. Atik’in cenazesinin Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

leave a reply