100 güne 100 kitap

Beçin İlkokulu anasınıfı A şubesi öğrencileri sınıf öğretmenleri Kader Duman rehberliğinde 25 Eylül 2018 tarihinde başlamış oldukları ‘100 güne 100 kitap ‘ eTwinning projesi kapsamında aileleriyle beraber okudukları kitapları Milas İlçe Halk Kütüphanesine ve Milas Çocuk Kütüphanesine bağışladılar.

Öğrencilerin hayal dünyasının gelişmesi , kelime dağarcığının artması ve kitap sevgisinin aşılanması için yürütülen proje kapsamında öğrenciler Milas Çocuk Kütüphanesine üye oldular. Ebeveynler 100 gün boyunca evde çocuklarına hikaye kitabı okudular . Kitaplar için kumbara ve kitap çantası oluşturuldu.

Hikaye kitapları ailelerin hazırlamış olduğu karakterlere uygun kostümlerle canlandırıldı. Anneanneler , babaanneler ve dedeler sınıfta hikaye kitabı okudular. Milas İlçe Halk kütüphanesinde gönüllü olarak çalışan psikolog Aynur Öztürk eşliğinde ‘ kitapla drama ve oyun ‘ etkinliği geliştirildi.

Ebruli sanatı ile kitap ayracı oluşturuldu. Kumbarada biriken paralar ile proje ortağı olan Kütahya Hediye Güral anaokulundaki öğrencilere hikaye kitabı alınarak gönderildi

leave a reply