Altın Palet Türkiye Sualtı Görüntüleme Şampiyonası

0
1

Bodrum’da düzenlenen Altın Palet Türkiye Sualtı Görüntüleme Şampiyonası ilçenin su altı güzelliklerini ortaya çıkaracak.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunca (TSSF) düzenlenen şampiyona, Bodrum açıklarında başladı. Farklı illerden gelen yarışmacılar, 4 noktada dalış yaparak en güzel video ve fotoğrafı çekmeye çalıştı.
TSSF Sualtı Görüntüleme Teknik Kurul Başkanı Asım Dumlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın video ve fotoğraf olarak iki ana dalda yapıldığını belirtti.
Fotoğraf dalında, balık, makro, konulu makro, geniş açı ve modelli geniş açı olmak üzere 5 kategoride değerlendirme yapılacağını aktaran Dumlu, şu bilgileri verdi:
“Yarışmacılar 2 gün boyunca 4 dalış yapıyorlar. Şampiyonaya serbest dalıcılarla birlikte 73 yarışmacımız katıldı. Bunların 35’i dalış eşi. Dalış noktalarımız ‘büyük reef’, ‘küçük reef’, ‘pınar 1 batığı’ ve ‘SG-155 batığı’. Bu iki batık daha önce yapay resif olarak batırılmış batıklar. Bunlar dalış turizmi ve balıkların yaşaması için doğal bir ortam sağlıyor.”
Şampiyonada Bodrum’un su altı güzelliklerini de görüntüleyecek yarışmacılar, ilk dalışlarında farklı çekimler yaptıklarını ifade etti.
Yarın Bodrum açıklarında devam edecek şampiyona, cumartesi günü ödül töreniyle sona erecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.