AKUT gönüllüsü öğrencilerden, hayvan barınağına ziyaret

0
2
Bodrum Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllüsü öğrenciler, Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezini ziyaret etti. ( BODRUM BELEDİYESİ - Anadolu Ajansı )
Bodrum Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllüsü öğrenciler, Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezini ziyaret etti.

Bodrum Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllüsü öğrenciler, Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezini ziyaret etti.

AKUT gönüllüleri tarafından belirli haftalarda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, 12-18 yaş arası AKUT gönüllüsü 13 öğrenci, Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezini ziyaret etti. Barınakta bulunan hayvanları seven öğrenciler, özellikle yavrularla ilgilenerek keyifli vakit geçirdi.

Genç Akut gönüllüsü öğrenci topluluğuna, Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma Birim Sorumlusu Aytunç Kayrakçı ile Bodrum AKUT Gönüllüleri Füsun Ersoy, Oğuz Kural ve Funda Mepa eşlik etti.

Kayrakçı, öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplayarak bakım merkezinin işleyişi, merkezde bulunan hayvanların durumu ve sahiplendirme gibi konularda bilgiler verdi.

Etkinliği çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla düzenlediklerini ifade eden AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu da “Çocuklarımızı burada bir geçici hayvan bakım evi olduğu ve onların nerede yaşadıkları konusunda bilgilendirmek istedik. Öğrencilerimiz gibi diğer vatandaşlarımızı da barınağa yönlendirmek ve burada bir barınak olduğunu herkese vurgulamak istiyoruz.” diye konuştu.

Öğrenciler ziyaretlerinde, sokak hayvanları için aldıkları mama ve havluları da bakım merkezi yetkililerine teslim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.