ECE TIĞLI YAZDI: SARI YAZ

0
16
Sevgili Bodrum’lular…
Ekim ayının ortalarına gelmek üzere iken, biz şanslı Bodrum halkı, cennet bir köşede yaşamanın hazı ve keyfiyle her yıl yaşadığımız “sarı yaz” dediğimiz sıcak ama bunaltmayan arada meltem esintileriyle çiçeklerin savrulduğu, denizin dalgalandığı günlerin keyfini çıkarmaya başladık bile… Arada sert esen rüzgarlar bizi üşütse de, mevsim normallerinin üstündeki bu harika limonata kıvamındaki günlerde yakında bitecek ve kış günlerimiz başlayacak..
Ama yazıyla kışıyla, yağmuru ve rüzgarıyla, sıcak ve soğuk havasıyla bizi sımsıcak sarmalayan tabiatıyla eminim hepimiz burda yaşamaktan mutluyuz, hoşnutuz… Ve seviyoruz Bodrum’u… Hep güzelliklerini görmek istediğimiz için belki bu kadar iyimser bir yazı yazdım. Bunun yanında görmek, yaşamak istemediğimiz bir sürü sorunlarımız olduğunun hepimiz biliyoruz. Yazarken bile zorlandığım gelecek yağmurlu kış günlerini düşünerek yaşayacağımız alt yapı sorunlarını, patlayan su borularını, yollarımızın yetersizliği, inşaat yasağının kalkmasıyla başlayacak inşaat gürültüsünü ve problemlerini ve daha bir sürü sorunlarla yine biz boğuşacağız.
Ama şöyle düşünelim; Herşeye rağmen dünyanın gözü kulağı olan gözbebeğimiz canımız Bodrum için elimizden geleni yapmalıyız..
Hani eskiler der ya “Herkes kapısının önünü süpürürse, sokaklar tertemiz olur “diye… Haydi Bodrum severler, haydi, güzel Bodrumlular kıymet bilelim, birbirimize yardım edelim ve Bodrum’umuza sevgiyle sahip çıkalım…
           Sevgiyle kalın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here